ІСТОРІЯ

Громадська організація «Українська агенція з авторських та суміжних прав» – організація колективного управління правами авторів музичних, літературних, драматичних та інших творів мистецтва і науки. ГО «УААСП» управляє майновими правами українських авторів, а також представляє на території України інтереси зарубіжних правовласників на підставі договорів про взаємне представництво з іноземними авторсько-правовими організаціями. ГО «УААСП» управляється виключно авторами і є членом Міжнародної конфедерації товариств авторів та композиторів CISAC.

З моменту здобуття незалежності і протягом 25 наступних років Україна поряд з Білоруссю і Киргизстаном була єдиною країною на пострадянському просторі, і однією з небагатьох в світі, де найбільша ОКУ управлялася державою, що прямо суперечило міжнародним стандартам і вимогам CISAC. Протягом цього часу світове авторське співтовариство неодноразово вимагало від України роздержавлення УААСП. Нарешті, в 2018 році українські автори вирішили самостійно реформувати національну систему авторського права.

У лютому 2018 року на зборах українських авторів ДО «УААСП», що відбулися в приміщенні знаменитого Київського інституту музики імені Рейнгольда Глієра, творці одностайно вирішили створити організацію світового зразка, давши основу Громадської організації «Українська агенція з авторських та суміжних прав».

     

Таким чином, загальні збори затвердили склад авторської і наглядової рад започаткованої громадської організації. З першого дня свого існування ГО «УААСП» має свідоцтво організації колективного управління, і таким чином має право управляти на колективній основі майновими правами авторів. Ця ініціатива українських авторів була одноголосно підтримана генеральною асамблеєю CISAC, котра 1 червня 2018 року прийняла ГО «УААСП» в свої ряди.

Сьогодні ГО «УААСП» поєднує в собі ентузіазм молодих фахівців та багаторічний досвід роботи попередніх десятиліть. Незмінною залишається наша основна мета – захищати права українських авторів і сприяти створенню в нашій державі правового середовища для розвитку мистецтва.