ЦИРКИ

Основою циркового мистецтва вважається демонстрація незвичайного (ексцентрика) і смішного; характерною приналежністю сучасного цирку є демонстрація фокусів, пантоміми, клоунади, репризи, виняткових здібностей, часто пов’язаних з ризиком для життя та здоров’я, дресирування тварин. Циркова трупа може як постійно базуватися в місті і мати певну будівлю – стаціонарний майданчик, так і бути пересувною (цирки-шапіто).

Циркова постановка складається з прологу, циркової програми та епілогу. Головними складовими циркової програми є циркові номера, а саме: гімнастика, акробатика, жонглювання, дресирування, ілюзіонізм, клоунада тощо.

У кожного з цих номерів є автор, який має право на отримання авторської винагороди. Крім того, будь-який цирковий номер виконується під музичний супровід, автори якого теж повинні отримувати винагороду.

Діяльність цирків, а саме проведення циркових вистав, повинна здійснюватися з дотриманням авторських прав. Керівник цирку повинен врегулювати питання виплати авторської винагороди з ГО «УААСП», як з організацією колективного управління авторськими правами.

Ставки авторської винагороди (роялті) нараховуються як відсоток від суми валового збору, що надходить від продажу квитків за публічне виконання одного твору або програми, чи доходів, одержаних з того виду діяльності, у процесі провадження якої відбувається використання творів, а у разі відсутності таких доходів – загальної суми витрат на проведення заходу, під час здійснення якого відбувається використання твору літератури і (або) мистецтва.