Цирки

Основою циркового мистецтва вважається демонстрація незвичайного (ексцентрика) і смішного; характерною приналежністю сучасного цирку є демонстрація фокусів, пантоміми, клоунади, репризи, виняткових здібностей, часто пов’язаних з ризиком для життя та здоров’я, дресирування тварин. Циркова трупа може як постійно базуватися в місті і мати певну будівлю – стаціонарний майданчик, так і бути пересувною (цирки-шапіто).

Циркова постановка складається з прологу, циркової програми та епілогу. Головними складовими циркової програми є циркові номера, а саме: гімнастика, акробатика, жонглювання, дресирування, ілюзіонізм, клоунада тощо.

У кожного з цих номерів є автор, який має право на отримання авторської винагороди. Крім того, будь-який цирковий номер виконується під музичний супровід, автори якого теж повинні отримувати винагороду.

Діяльність цирків, а саме проведення циркових вистав повинна здійснюватися з дотриманням авторських прав. Керівник цирку повинен врегулювати питання виплати авторської винагороди з ГО УААСП, як з організацією колективного управління авторськими правами.

Ставки винагороди (роялті) нараховуються як відсоток від суми валового збору, що надходить від продажу квитків за публічне виконання одного твору або програми, чи доходів, одержаних з того виду діяльності, у процесі провадження якої відбувається

використання творів, а у разі відсутності таких доходів – загальної суми витрат на проведення заходу, під час здійснення якого відбувається використання твору літератури і (або) мистецтва.