ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ТВОРЦІВ З УСЬОГО СВІТУ, ЯКІ ЗАКЛИКАЮТЬ ПРИПИНИТИ ВТОРГНЕННЯ РФ.

Париж – 29 квітня 2022 року – Творці, виконавці та представники креативних індустрій із 50 країн підписали петицію, в якій виражають непохитну солідарність з творцями України та закликають припинити вторгнення Росії.

Наразі під відкритим листом, який вчора було передано міністру культури України пану Олександру Ткаченку, зібрано чотири тисячі підписів від творців з Данії, Франції, Угорщини, Японії, Мексики, Іспанії, США та багатьох інших країн. Найближчими днями його також буде надіслано іншим міністрам культури з усього світу.

Ініціатива є частиною проекту «Творці для України», який наразі зібрав 1,2 млн євро фінансової підтримки та просуває музичні твори українських авторів на стрімінгових сервісах та телерадіостанціях.

У петиції, яку подали президент CISAC і співзасновник ABBA Бьорн Ульвеус, голова ради Марсело Кастелло Бранко та генеральний директор Гаді Орон, закликають Росію «припинити вбивство невинних мирних жителів, знищення міст, її посягання на свободу та демократію, порушення нею прав людини та напад на культуру».

Кампанія триває, і творців з усього світу запрошують поставити свої підписи під відкритим листом.

Валерій Харчишин, автор пісень, фронтмен українського гурту «Друга ріка – Друга ріка», генеральний директор ГО «УААСП»:

"Ініціатива "Творці для України" демонструє неабияку силу єдності та додає впевненості у тому, що ми — не самотні у своїй біді. Ми — частина світової авторської родини і коли ми разом — здатні на порозуміння між рівними та вільними, і, попри криваву агресію північного сусіда, ми залишаємось вмотивованими не знищенням, а жагою до життя, бажанням творити та разом змінювати цей світ на краще".

 

Посилання на оригінальну статтю:

https://www.cisac.org/Newsroom/news-releases/four-thousand-creators-call-russian-aggression-stop

Посилання на петицію:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeQOuneXKmjKKhYRRFLD3ZqwwvDfVZC0gKeZ2jjVp4UHYRFcw/viewform