ГО «УААСП» прийняла участь у роботі Європейського комітету CISAC у Берліні

10-11 квітня в столиці Німеччини пройшло щорічне засідання Європейського комітету CISAC, в якому взяла участь рекордна кількість учасників – понад 130 представників ОКУ, серед яких окрім європейських товариств також були представники американських, канадської, японської організацій. Участь в роботі комітету прийняла і делегація ГО «УААСП», українського члена CISAC.

Відкрив засідання Голова ради директорів CISAC, Ерік Баптіст, який подякував присутнім представникам європейських товариств за те, що вони є прикладом для всіх світових ОКУ і невтомно відстоюють права авторів, продемонструвавши це в тому числі і під час нещодавнього прийняття Європейської директиви з авторського права.

Після привітань голови ради директорів CISAC слово взяв директор провідного німецького авторського товариства GEMA, який у своїй промові наголосив, що організація колективного управління виконує унікальні функції, саме тому діяльність таких організацій повинна поєднувати технологічні рішення з управління правами, як то внутрішні системи розподілу, щоб відповідати вимогам часу, та відігравати важливу роль у захисті та просуванні культури, просвітницькій діяльності.

Звернувся до учасників і Генеральний директор CISAC, Гаді Орон, який розповів про основні напрямки глобальних кампаній, які наразі проводить CISAC. В останні роки CISAC вийшов на новий рівень у питаннях лобіювання та обговорення питань захисту прав авторів з усього світу. В минулому році питання захисту прав авторів було піднято на найвищому рівні, а саме у діалозі з генеральним секретарем ООН, Антоніу Гутеррешем. Про успіхи у питаннях глобальних кампаній CISAC свідчить і прийняття Європейської директиви з авторського права, яка була центром глобальної кампанії CISAC під назвою «Transfer of Value».

Представники товариств також обговорили останні тенденції в системі колективного управління. Головним предметом обговорень стала Директива про авторське право, імплементація її положень у національні законодавства країн ЄС та їх вплив на подальшу діяльність товариств у найближчому майбутньому.

Старший віце-президент з питань міжнародної співпраці американської організації BMI, Єн Суінні розповіла про останні події в сфері колективного управління США, зміни в законодавстві про авторське право і їх імплементацію. Так, зокрема минулої осені в Сполучених Штатах був прийнятий закон Music Modernization Act, також відомий під назвою CLASSICS. Закон передбачає установлення справедливих виплат авторам за використання їх творів онлайн, і розповсюдження виплат роялті суб’єктам суміжних прав за твори, написані до 1972 року.

Представник Amazon презентував представникам європейських товариств музичний сервіс Amazon Prime Music, який вже розпочав свою роботу в багатьох країнах світу і конкуруватиме з відомими стрімінговими платформами як Spotify. Також товариства обговорили майбутнє більш традиційних способів використань, як то ефірне та кабельне телебачення.

Закінчилось засідання національними звітами, в тому числі і про Україну. У знак підтримки європейські та інші колеги ГО «УААСП» прийняли резолюцію, з якою звернуться до Президента України та уряду. Текст резолюції буде оприлюднено пізніше.