РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ДІЇ СВІДОЦТВ ОРГАНІЗАЦІЙ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ

Шановні автори і користувачі!

Просимо звернути увагу на те, що останніми днями від імені деяких організацій колективного управління почала розповсюджуватись інформація щодо нібито вичерпання чинності свідоцтва організації колективного управління ГО «УААСП» №24/2015 від 03.09.2015, і «пряму заборону» здійснення зборів, розподілу і виплат авторської винагороди у сферах що відносяться до розширеного і обов’язкового колективного управління. Примітно, що ця інформація розповсюджується з посиланням на Закон України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського і (або) суміжних прав».

Мусимо зазначити, що, як, на жаль, вже стало звичним, автори цієї оповідки або не доклали зусиль до вивчення згаданого Закону, або ж просто займаються саботажем в колективному управлінні правами автора в Україні.

Спростовуючи цю чергову явну дезінформацію, ми звернемось власне до Закону «Про ефективне управління…». Так, у другій частині Прикінцевих і перехідних положень Закону вказано:
«Свідоцтва про облік організацій колективного управління, про визначення організацій колективного управління уповноваженими, про уповноваження організацій колективного управління, видані до набрання чинності цим Законом, втрачають чинність через дев’ять місяців з дня набрання чинності цим Законом, а у сферах, щодо яких Закон передбачає здійснення розширеного та обов’язкового колективного управління, - з оголошеної Установою відповідно до частини четвертої статті 15 цього Закону дати закінчення прийому заяв на участь в конкурсі на акредитацію у відповідній сфері».

Оскільки на сьогодні Міністерством економічного розвитку і торгівлі України ще не оголошено дату закінчення прийому заяв на участь в конкурсі на акредитацію в сферах зокрема публічного виконання і публічного сповіщення, раніше видані свідоцтва для організацій колективного управління, що здійснюють збір, розподіл виплату авторської винагороди у даних сферах, продовжують свою дію – згідно все того ж Закону. Відповідно, свідоцтво ГО «УААСП» №24/2015 від 03.09.2015 є чинним. І звісно, ні про яку «пряму заборону» здійснювати збір і розподіл коштів у сферах публічного виконання і публічного сповіщення йтись не може.

Просимо бути вас пильними, і з метою дотримання прав авторів і норм законодавства, з усією критичністю ставитись до інформації, розповсюджуваної недобросовісними «юристами» і організаціями (зокрема і тими, що згідно Закону підлягають ліквідації).