ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ КОРИСТУВАЧІВ ПРО НЕІСНУЮЧІ «АКРЕДИТОВАНІ» ОРГАНІЗАЦІЇ

Шановні користувачі!

Мусимо звернутися до Вас для надання роз'яснень щодо акредитації організацій колективного управління. На жаль, останнім часом посилилася «епістолярна» активність деяких ОКУ, які, вводячи в оману користувачів, самі порушують закон, і примушують порушити закон вас.

Перш за все, зазначаємо - починаючи з 22.07.2018 року, організації колективного управління здійснюють добровільне колективне управління, тобто управління виключно щодо об’єктів авторського права і (або) суміжних прав, які були передані правовласниками в управління відповідної організації. Зокрема для ГО «УААСП» цей каталог складає понад 150 мільйонів творів від більш як 4 000 000 авторів з усього світу. Тобто весь світовий репертуар, зокрема і найбільші хіти світового музичного доробку.

Для того ж, щоб організація колективного управління могла надавати дозвіл на використання творів, які не знаходяться в її каталозі (управлінні), вона повинна бути акредитована на здійснення розширеного колективного управління та (або) обов’язкового колективного управління у тій чи іншій сфері, відповідно до Закону.

ГО «УААСП» стало відомо, що деякі організації почали поширювати інформацію серед користувачів, що, нібито, вже є єдина акредитована та уповноважена організація колективного управління для надання законного права на публічне виконання музичних творів. Маємо зауважити – на сьогодні такої акредитованої організації не існує. І кожна українська організація колективного управління в сфері публічного виконання може ліцензувати тільки в межах свого каталогу.  Для ГО «УААСП» - це все той же весь світовий і більшість українського репертуару.

Зазначаємо, що 10 травня 2019 року комісія з акредитації організацій колективного управління вирішила питання щодо акредитації у сферах, що стосується ВИКЛЮЧНО об'єктів суміжних прав, а не авторського права.

Відповідно до ст. 35 Закону України «Про авторське право і суміжні права», об’єктами суміжних прав є:

а) виконання літературних, драматичних, музичних, музично-драматичних, хореографічних, фольклорних та інших творів;

б) фонограми, відеограми;

в) передачі (програми) організацій мовлення.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права», об’єктами авторського права є твори у галузі науки, літератури і мистецтва, зокрема, музичні твори з текстом і без тексту.

Тому особливо звертаємо вашу увагу, що акредитація у сферах:

- публічне виконання музичних недраматичних творів з текстом і без тексту, включно з тими творами, що включені до складу аудіовізуальних творів;

- публічне сповіщення музичних недраматичних творів з текстом і без тексту, включно з тими творами, що включені до складу аудіовізуальних творів, крім кабельної ретрансляції згідно Закону має розпочатися не раніше вересня 2019 року.

До цього терміну спроби примусити вас підписати договір з «акредитованою» чи «уповноваженою» організацією, ви можете сприймати як шахрайство. На сьогодні користувач має підписувати договір з організацією, яка управляє творами, котрі використовує суб’єкт господарювання.

Для укладання договорів на використання музичних творів з каталогу ГО «УААСП» та у разі виникнення додаткових запитань, просимо звертатись за телефоном:  (044) 223-60-40.