ГО «УААСП» ГОТУЄТЬСЯ ЗДІЙСНИТИ ПЕРШІ ВИПЛАТИ АВТОРАМ ВІД РАО!

Шановні автори і правовласники!

Громадська організація «Українська агенція з авторських та суміжних прав» з радістю повідомляє вам, що завдяки ефективно проведеному переформатуванню і принципово новому для України реформаторському підходу до захисту авторських прав, ГО «УААСП» було підписано 97 договорів з міжнародними організаціями, які є основними платниками роялті для українських авторів.

Саме тому, вже з середини вересня 2019 року ГО «УААСП» розпочне виплату нашим авторам роялті, отриманих для українських творців від «Російського авторського товариства» (РАО). Як і було анонсовано раніше, наше партнерське товариство РАО після кількарічної перерви знову здійснює перекази роялті для українських авторів. Це стало можливим саме після створення ГО «УААСП», котрому висловила довіру міжнародна спільнота. Ви, наші шановні автори, зможете відчути ці позитивні зміни і новий економічний вектор діяльності ГО «УААСП» в грошовому еквіваленті вже до кінця 2019 року.

В той же час ми просимо авторів пам’ятати про наступне: вже 22 вересня цього року, відповідно до положень Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського і (або) суміжних прав», Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України дасть старт процедурі ліквідації ДО УААСП. Тобто, така бюрократична машина, як державна організація УААСП, невідворотно буде ліквідована вже найближчим часом. Нагадаємо, що в тому числі бюрократизм, скандальна репутація і непридатність до життя такого державного утворення сприяли тому, щоб авторські спільноти світу обрали для співробітництва саме нашу громадську організацію, натомість відмовившись від співпраці з державною, оскільки з ГО «УААСП» наших іноземних партнерів поєднують спільні цінності, механізми і принципи роботи. Зрештою, це перша в Україні організація, створена і керована авторами.

Менше з тим, навіть в останні місяці існування ДО УААСП, керівництво цієї організації розразилося черговим потоком недостовірної інформації щодо роботи ГО «УААСП», тим самим поставивши під сумнів компетентність іноземних авторських товариств з мільярдними зборами. Зважаючи на те, як легко оперують керівники державної ОКУ деякими цифрами, ми просимо авторів бути особливо обережними зі своїми роялті, які досі лежать на рахунках ДО УААСП. Зокрема варто звернути увагу на те, що на сьогодні за штатним розписом ДО УААСП зарплатню отримують більш як 60 співробітників, велику частину з яких ніколи не бачили навіть «ветерани» організації. В той час як реально в офісі ДО УААСП вже рік працює не більше 15 службовців.

Також варто звернути увагу і на рекламні бігборди ДО УААСП, що вже рік «прикрашають» центр Києва, і річне утримання яких за умовами сучасного ринку може коштувати порядку 1 млн. грн. Для організації, що готується до ліквідації, такі витрати на рекламу виглядають як дуже дивний, навіть «новаторський» маркетинговий хід. Бігборди в центрі Києва – це те, що ми бачимо на поверхні, а скільки ще є всього, що буде виявлено після детальної перевірки, можна тільки здогадуватись.

Ми впевнені, що одразу після повної ліквідації державної організації УААСП компетентними органами і службами буде ретельно і пильно проведено повний аудит і розслідування ефективності використання отриманих коштів від зборів роялті, а також фактів порушення, пов'язаних з діяльністю цієї організації.