CISAC: ГО “УААСП” ЗМІНЮЄ КОЛЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ

Міжнародна конфедерація авторів та композиторів CISAC на своєму офіційному сайті відзначила перші здобутки свого нового члена ГО “УААСП”! Розмістивши на власному ресурсі хвилинний промо-ролик агенції, де українські автори розповідають про причини появи і місію своєї організації, CISAC надав першому періоду існування ГО “УААСП” наступну характеристику.

“Цьогоріч система колективного управління в Україні пережила знакову реформу, досягнувши такого важливого кроку як заснування українськими авторами своєї власної організації – недержавної громадської організації ГО «УААСП». ГО «УААСП» є єдиною за всю історію України організацією, підконтрольною виключно творцям. На противагу попередній практиці, коли найбільшу ОКУ України контролювала держава. Члени ГО «УААСП» зараз самотужки управляють і контролюють діяльність організації й визначають стратегію її розвитку.

Після років хаосу в сфері авторського права України ГО «УААСП» намагається легітимізувати вітчизняний ринок роялті. Для цього автори, композитори і драматурги започаткували масштабну промо-кампанію, спонукаючи своїх колег зайняти активну позицію і допомогти викорінити шахрайство колективному управлінні України. Ця кампанія позитивно сприймається багатьма українськими авторами, які вперше за багато років отримали можливість безпосередньо впливати на дотримання своїх первинних прав.

ГО «УААСП» отримав визначну підтримку від іноземних ОКУ. На сьогодні агенція налічує більш як 90 договорів з іноземними авторськими організаціями, котрі раніше співпрацювали з державною ОКУ. Зараз ГО «УААСП» представляє не території України права творців з усього світу.

Ця співпраця з сестринськими товариствами, вже дала потужний результат. Серед останніх здобутків – ГО «УААСП» проліцензував концерт гурту Imagine Dragons, що відбувся у Києві наприкінці серпня, у кооперації з партнерською організацією BMI, зібравши рекордну суму роялті. Аншлаговий концерт приніс найбільші збори авторської винагороди, що колись збирались в Україні за концертну подію. Поява ГО «УААСП» стала відправною точкою в реформі авторського права, котрої давно потребувала Україна.

Влітку в Україні нарешті був прийнятий закон про колективне управління. Закон покликаний нарешті принести порядок у колективне управління України, чого протягом останніх років наполегливо вимагав CISAC”.