Вчора, 10 грудня, відбулася пресконференція на тему: «Реформа авторського права у музичній сфері: ГО «Українська агенція з авторських та суміжних прав»
Учасники: Валерій Харчишин - поет, композитор, рок-музикант, актор, лідер гурту «Друга Ріка», генеральний директор ГО «УААСП»; Олександр Злотник - композитор, народний артист України, ректор Київського інституту музики імені Рейнгольда Глієра, президент Авторської ради ГО «УААСП»; Тарас Тополя - фронтмен гурту «Antytila», молодіжний посол в UNICEF Ukraine, автор, поет, композитор, віцепрезидент Авторської ради ГО «УААСП»; Андрій «Дизель» Яценко - автор, композитор, гурт «Green Grey», член Авторської ради ГО «УААСП»; Микола Бровченко - драматург, сценарист, член Авторської ради ГО «УААСП»; Віталій Кириченко - автор, поет, композитор, гурт «Нумер 482», член Наглядової ради ГО «УААСП»; Олег «Фагот» Михайлюта - гурт ТНМК, автор, композитор, член Наглядової ради ГО «УААСП».
 
Світ обрав ГО УААСП, чи обере Україна?
Ми не боремося з якимось конкурентами чи опонентами з причини їх відсутності на ринку. Ми - реформуємо сферу.
Попри те, що на ринку України зареєстровано 19 ОКУ, тільки ГО УААСП є членом СІЗАК, відповідно - доступ до міжнародних баз, має більше 100 дієвих міжнародних угод та є єдиною, що створена та керується авторами та правовласниками. Решта об’єднань належать одним і тим самим видавцям, що мають право проводити діяльність у суміжних сферах, отримавши на це відповідні акредитації та претендують тепер і на нашу. По суті, ми опинилися за крок до повної монополізації ринку в руках кількох осіб, до яких протягом десятиліть немає довіри, як з боку правовласників, так і з боку користувачів. Легітимізувавши їх, Україна остаточно втратить шанс на реформування сфери.
За прозорого і неупередженого проведення конкурсу та відсутності реальних конкурентів, отримання акредитації у сфері публічного виконання та сповіщення творів для нас (ГО УААСП) було б формальністю, але в умовах України ми змушені доводити очевидне.
 
Світ обрав ГО УААСП.
Чи обере Україна світ?
 
Подробиці та повне відео пресконференції - за посиланням на сайті УКРІНФОРМУ https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/3150901-reforma-avtorskogo-prava-u-muzicnij-sferi-go-ukrainska-agencia-z-avtorskih-ta-sumiznih-prav.html
 
Дякуємо за фото LuckyUkraine та Олеся Тарасенко