ЗВЕРНЕННЯ ЖАН-МІШЕЛЬ ЖАРРА ДО УРЯДУ

Шановні колеги,
Жан-Мішель Жарр, Президент Міжнародної конфедерації CISAC, разом зі своїми колегами закликав уряди світу підтримати творців у боротьбі з наслідками безпрецедентної кризи, спричиненої COVID-19. Музична індустрія вже зазнає неймовірних збитків від заходів, направлених на боротьбу з коронавірусом, в тому числі через відміну масових розважальних заходів, закриття кафе, барів, ресторанів, розважальних та торгових центрів. Все це має колосальні негативні наслідки для авторів та інших правовласників, які отримують авторську винагороду за використання своїх творів, зокрема від вищеперераховних закладів та під час концертів. Зазвичай, авторська винагорода складає значну частину доходів авторів, які у більшості випадків є самостійно зайнятими підприємцями.
У своєму зверненні Жан Мішель Жарр наводить приклади країн, де уряди вже вдались до екстреного фінансування творчого сектору та всесторонньої підтримки музикантів. Як показали дослідження, креативні індустрії роблять значний внесок у розвиток економіки і саме автори будуть однією із тих сил, які допоможуть відновити зростання економіки в майбутньому.
В Україні ситуація з авторською винагородою ще більш критична. Неналежним чином впроваджена реформа у сфері інтелектуальної власності призвела до втрати авторами десятків мільйонів гривень авторської винагороди ще до початку кризи, спричиненої COVID-19.
Ми закликаємо Президента України, Прем’єр-міністра України та Міністра з розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України дослухатись до численних звернень світової спільноти та українських авторів і навести лад у сфері авторського права, забезпечити функціонування системи збору роялті та надати авторам допомогу в цій кризовій ситуації.

CISAC

COU20-0238

23 березня 2020 р.

 

Цей відкритий лист до урядів всіх країн світу був підписаний сьогодні Президентом та Віце-президентами CISAC, Міжнародної конфедерації товариств авторів та композиторів.

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО УРЯДІВ ЩОДО ГЛОБАЛЬНИХ ДІЙ ДЛЯ ДОПОМОГИ ТВОРЦЯМ

Криза, викликана коронавірусом, представляє безпрецедентну загрозу світового масштабу для покоління людей, які за професією є творцями і заробляють на життя творчістю. Сьогодні ми звертаємося як Президент та Віце-президенти CISAC, та як творці з різних частин світу, щоб закликати до дій уряди по всьому світу задля допомоги творцям пережити та врешті-решт подолати цю кризу.

CISAC є найбільшою творчою спільнотою у світі, що налічує 230 членських авторських товариств, що представляють мільйони діючих творців усіх напрямків.

Автори музичних, аудіовізуальних творів, творів образотворчого мистецтва, драматичних та літературних творів є основою національної культури та економіки. Навіть зараз, саме їхні продукти творчості всюди допомагають і об’єднують мільйони людей, яким доводиться жити в умовах карантину.  

Проте творці знаходяться у дуже вразливому становищі. Більшість з них є самостійно зайнятими та залежать від роялті, що виплачуються авторськими товариствами. Сьогодні, та у найближчі тижні та місяці, творці опиняться серед числа тих, хто постраждає від кризи найбільше.

Авторські товариства роблять усе можливе, продовжуючи виплату роялті і, за можливості, використовуючи надзвичайні соціальні фонди. Однак, члени CISAC з усього світу звітують про колапс культурної та розважальної діяльності, який зачепив концерти, фестивалі, виставки та всі основні платформи, де використовуються авторські твори.

Творці за своєю природою є самовмотивованими діячами, і вони будуть надзвичайно позитивною силою у сприянні економічному відновленню в майбутньому. Але зараз вони терміново потребують заходів порятунку, і лише важіль урядової політики матиме необхідний вплив.

Деякі уряди, такі як французький, вдались до екстреного фінансування творчих секторів; інші, такі як уряди Аргентини, Чилі та Перу, вже визначили захист творців (наприклад, шляхом податкових та соціальних пільг та додаткових платежів) як пріоритет.

Вкрай важливо, щоб уряди всіх країн зараз стали на бік творців і забезпечили максимально високий рівень підтримки.

Ми дякуємо вам за вашу підтримку та за розуміння життєвої важливості творців у майбутньому нашої культури та суспільства.

З повагою,

(підпис)

Жан-Мішель Жар, композитор та виконавець електронної музики

Президент CISAC

 

(підпис)

Анжеліка Кіджо, автор пісень та співачка

Віце-президент CISAC

 

(підпис)

Марсело Піньєро, кінорежисер, сценарист

Віце-президент CISAC

(підпис)

Мікель Барсело, автор образотворчих творів

Віце-президент CISAC

(підпис)

Цзя Чжан-ке, кінорежисер, сценарист та продюсер

Віце-президент CISAC