ПРО НАС

ГО «УААСП» – організація колективного управління правами авторів музичних, літературних, драматичних та інших творів мистецтва і науки.

ГО «УААСП» - єдина в Україні ОКУ, що управляється виключно авторами.

ГО «УААСП» – член Міжнародної конфедерації товариств авторів та композиторів CISAC.

ГО «УААСП» управляє майновими правами сотень українських авторів, а також представляє на території України інтереси мільйонів зарубіжних правовласників на підставі договорів про взаємне представництво з іноземними авторсько-правовими організаціями.    

Громадська організація «Українська агенція з авторських та суміжних прав» – перша в історії України виключно авторська організація з управління авторськими правами, визнана на міжнародному рівні, що віднині керується виключно авторами і правовласниками. Завдання ГО «УААСП» – збір, розподіл і виплата авторської винагороди для митців України та світу, а також юридичний захист інтересів авторів.

Це означає, що після довгих років функціонування системи авторського права України, нарешті правами авторів в нашій країні управляє не держава, а самі творці!

Перший крок до цієї мети було зроблено у лютому 2018 року, коли на загальних зборах членів державної організації «УААСП», було одностайно вирішено подолати шахрайство і беззаконня в авторському праві країни: українські творці започаткували ОКУ світового зразка – громадську організацію «УААСП».

ГО «УААСП» є членом Міжнародної конфедерації товариств авторів та композиторів CISAC, що об’єднує провідні організації колективного управління планети. Ініціатива українських авторів створити громадську організацію була одноголосно підтримана генеральною асамблеєю CISAC, котра 1 червня 2018 року прийняла ГО «УААСП» в свої ряди.

За статутом ГО «УААСП» керівництво організації визначається не державою, як було в ДО «УААСП», а виключно авторською спільнотою, що гарантує максимальну ефективність і прозорість збору, розподілу і виплати авторської винагороди для тисяч творців в Україні, і мільйонів – за кордоном.

Крім того, ГО «УААСП» – це досвід команди спеціалістів, професійна робота цього колективу була неодноразово відзначена на міжнародному рівні.