ІСТОРІЯ

Громадська організація «Українська агенція з авторських та суміжних прав» – організація колективного управління правами авторів музичних, літературних, драматичних та інших творів мистецтва і науки. ГО «УААСП» управляє майновими правами українських авторів, а також представляє на території України інтереси зарубіжних правовласників на підставі договорів про взаємне представництво з іноземними авторсько-правовими організаціями. ГО «УААСП» управляється виключно авторами і є членом Міжнародної конфедерації товариств авторів та композиторів CISAC.

З моменту здобуття незалежності і протягом 25 наступних років Україна поряд з Білоруссю і Киргизстаном була єдиною країною на пострадянському просторі, і однією з небагатьох в світі, де найбільша ОКУ управлялася державою, що прямо суперечило міжнародним стандартам і вимогам CISAC. Протягом цього часу світове авторське співтовариство неодноразово вимагало від України роздержавлення «УААСП». Нарешті, у 2018 році, українські автори вирішили самостійно реформувати національну систему авторського права.

У лютому 2018 року на зборах українських авторів – членів ДО «УААСП», що відбулися в приміщенні знаменитого Київського інституту музики імені Рейнгольда Глієра, творці одностайно вирішили створити організацію світового зразка, давши основу Громадської організації «Українська агенція з авторських та суміжних прав».

     

Таким чином, загальні збори затвердили склад Авторської і Наглядової рад започаткованої громадської організації. З першого дня свого існування ГО «УААСП» має свідоцтво організації колективного управління, і, таким чином, має право управляти на колективній основі майновими правами авторів. Ця ініціатива українських авторів була одноголосно підтримана генеральною асамблеєю CISAC, котра 1 червня 2018 року прийняла ГО «УААСП» в свої ряди.

Сьогодні ГО «УААСП» поєднує в собі ентузіазм молодих фахівців та багаторічний досвід роботи попередніх десятиліть. Незмінною залишається наша основна мета – захищати права українських авторів і сприяти створенню в нашій державі правового середовища для розвитку мистецтва.