17,7 млн грн допомоги з фонду Creators for Ukraine ГО «УААСП» виплатила українським авторам

Генеральний директор ГО «УААСП» Валерій Харчишин поділився гарними новинами з міжнародного фронту, відвідавши щорічний «Семінар товариств Центральної та Східної Європи», що  проводять наші партнери – регіональний офіс міжнародної конфедерації товариств авторів і композиторів CISAC у співпраці з товариством музичних авторів Artisjus.

 

 

Попри те, що головною оголошеною темою до обговорення була  «Виклики та стратегії колективного управління внаслідок COVID-19 у Центральній та Східній Європі», хедлайнером стало підведення підсумків допомоги українським митцям від міжнародної авторської спільноти CISAC і завдяки створеному  нею фонду Creators for Ukraine, зокрема, збір коштів для українських авторів та популяризація творчості українських виконавців через проєкт Songs for Ukraine. Про спрямування бюджету фонду відзвітували представники польського товариства авторів ZAIKS – ідейних натхненників та одних з ініціаторів заснування Creators for Ukraine.

 

Завдяки внескам понад 30 організацій колективного управління з усього світу було зібрано близько 1,5 мільйона євро, з них 650 тисяч євро надійшли безпосередньо в ГО «УААСП». Основна частина бюджету фонда була направлена в країни, що надали прихисток мільйонам українцям, в тому числі митцям та членам їхніх родин –  Польщу, Словакію, Румунію, Молдову та Угорщину: в організації колективного управління – ZAIKS, SOZA, LITA та ARTISJUS, а також міжнародні організації – Червоний Хрест та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) для допомоги біженцям та творцям, які потребували фінансової підтримки.

 

 

Зазначимо, що загалом ГО «УААСП» вже було проведено 1549 виплат фінансової допомоги українським авторам на суму 17,7 млн грн. Кожен автор, що довірив права в управління ГО «УААСП» або співпрацює з видавцями-партнерами нашої організації, та звернувся з початку війни до агенції, отримав фінансову підтримку. Також на рахунок держави перераховано податків на суму 3,4 млн грн, що є вагомим внеском в економіку нашої країни. Окрема подяка фонду Creators for Ukraine за допомогу на утримання офісу ГО «УААСП», завдяки якій є можливість функціонувати та допомагати нашим авторам.

 

 

Під час свого виступу на «Семінарі товариств Центральної та Східної Європи» Валерій Харчишин зауважив, що основою для створення будь-якого суспільства чи держави є культура, а організація колективного управління правами – це дзеркало тієї ж культури. Валерій звернув увагу європейських колег на виконану ГО «УААСП» роботу та подякував за надану партнерами допомогу українським авторам:

 

«Не дивлячись на те, що моя промова знову пронизана словом «support»,  мені не соромно просити про підтримку, ба більше – дякувати за неї. За три роки ми досягли неабияких  успіхів:

  • у боротьбі з корупцією у сфері управління майновими правами;
  • приборканні шахраїв та афілійованих з ними осіб;
  • ідентифікували суб’єктність головної авторської організації колективного управління в Україні;
  • запровадили низку законодавчих ініціатив та змін до законів. 

 

Ще одне загальне надбання перебуває нині на підписі у Президента. Це євроінтеграційний  «Закон про Авторське право та Суміжні права»,  запровадження якого було одним із 7 зобов’язань України на шляху отримання статусу кандидата у члени ЄС. Ми не знаємо, наскільки він гарний чи поганий,  не набувши  практичного досвіду застосування. Але головне – ми маємо можливість працювати, а не говорити. І, якби не війна, ви б не почули від мене оцього благання про «support», з яким асоціюється вся Україна останні кілька років, а лише – слова подяки. І впевнений, що згодом запросимо вас розділити нашу перемогу, як морально, так і матеріально, збільшивши надходження. 

 

Я вірю і знаю, що ми переможемо. Європа переможе. Світ переможе зло. Бо навіть у темряві, без тепла, світла та зв’язку ми чуємо і бачимо добро. Щиро дякуємо за підтримку! І, повірте, ми цього не забудемо. Дякуємо конфедерації CISAC. Дякуємо фонду Creators for Ukraine. Слава Україні!».