ЩО ТАКЕ ГО «УААСП»?

ГО «УААСП» – організація колективного управління правами авторів музичних, літературних, драматичних та інших творів мистецтва і науки.

ГО «УААСП»  –  єдина в Україні ОКУ, що управляється виключно авторами.

ГО «УААСП» – член Міжнародної конфедерації товариств авторів та композиторів CISAC.

ГО «УААСП» управляє майновими правами сотень українських авторів, а також представляє на території України інтереси мільйонів зарубіжних правовласників на підставі договорів про взаємне представництво з іноземними авторсько-правовими організаціями.

Громадська організація «Українська агенція з авторських та суміжних прав» – перша в історії України виключно авторська організація з управління авторськими правами, визнана на міжнародному рівні, що віднині керується виключно авторами і правовласниками. Завдання ГО «УААСП» – збір, розподіл і виплата авторської винагороди для митців України та світу, а також юридичний захист інтересів авторів.

Це означає, що після довгих років функціонування системи авторського права України, нарешті правами авторів в нашій країні управляє не держава, а самі творці!

Перший крок до цієї мети було зроблено у лютому 2018 року, коли на загальних зборах членів  державної організації «УААСП», було одностайно вирішено подолати шахрайство і беззаконня в авторському праві країни: українські творці   започаткували ОКУ світового зразка ​​– громадську організацію «УААСП».

ГО «УААСП» є членом Міжнародної конфедерації товариств авторів та композиторів CISAC, що об’єднує провідні організації колективного управління планети. Ініціатива українських авторів створити громадську  організацію була одноголосно підтримана генеральною асамблеєю CISAC, котра 1 червня 2018 року прийняла ГО «УААСП» в свої ряди.

За статутом ГО «УААСП» керівництво організації  визначається не державою, як було в ДО «УААСП», а виключно авторською спільнотою, що гарантує максимальну ефективність і прозорість збору, розподілу і виплати авторської винагороди для тисяч творців в Україні, і мільйонів – за кордоном.

Крім того, ГО «УААСП» – це досвід команди спеціалістів, професійна робота цього колективу була неодноразово відзначена на міжнародному рівні.

До складу Авторської ради (правління) ГО «УААСП» входять:

Олександр Злотник – президент, автор, композитор, Народний артист України, ректор Київської муніципальної академії музики імені Рейнгольда Глієра

Валерій Харчишин, гурт «Друга Ріка» – автор, поет, композитор

Тарас Тополя, гурт «Антитіла» – автор, поет, композитор

Наталя Дзеньків (Lama) – авторка, композиторка

Світлана Бабійчук – дружина і спадкоємиця Андрія Кузьменка, лідера гурту «Скрябін»

Андрій «Дизель» Яценко, гурт Green Grey – автор, композитор

Олександр «Фоззі» Сидоренко, гурт «ТНМК» – автор, композитор

Юрій Нікітін – представник ТОВ «Mamamusic»

Олексій Потапенко – автор, композитор

Дмитро Ципердюк, гурт Luiku – автор, композитор

Кристина Манжола – представниця ТОВ «Суперсиметрія» (гурт «Океан Ельзи»)

Сергій Вусик, гурт «Антитіла» – автор, композитор

Микола Бровченко – автор, драматург, сценарист

Євген Філатов, гурт The Maneken – автор, музикант, композитор, аранжувальник, саундпродюсер

Ната Жижченко, гурт ONUKA – авторка, музикантка

До Наглядової ради громадської організації входять:

Постійні члени Наглядової ради

Олег «Фагот» Михайлюта, гурт «ТНМК» – автор, композитор

Володимир Гурський – автор, композитор

Віталій Кириченко, гурт «Нумер 482» – автор, композитор

Ірина Горова – засновниця та CEO лейблу POMITNI

Тетяна Гомон – докторка філософії, голова ГО «Фундація Лятошинського», доцентка Київської муніципальної академії музики імені Рейнгольда Глієра, піаністка