КОНЦЕРТНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Під час концерту артисти виконують більше десятка творів, у кожного з яких може бути кілька авторів, кожен з яких має право на отримання своєї авторської винагороди (роялті).

Оскільки, відповідно до ст. 2 Закону «Про гастрольні заходи в Україні» визначено, що організатори гастрольних заходів (концертів) несуть відповідальність за дотримання положень законодавства України про авторські і суміжні права – саме організатори мають укладати Ліцензійний договір на право публічного використання творів.

Необхідно укладати договір та виплачувати авторську винагороду незалежно від того, чи вхід на гастрольний захід здійснюється відповідно до придбаних квитків, чи даний захід має безкоштовний для глядачів характер.

Ставки авторської винагороди (роялті) нараховуються як відсоток від суми валового збору, що надходить від продажу квитків за публічне виконання одного твору чи програми або доходів, отриманих від того виду діяльності, в процесі здійснення якої відбувається виконання творів, а у випадку відсутності таких доходів – від загальної суми витрат на проведення заходу, при здійсненні якого відбувається виконання творів літератури і (або) мистецтва.