ГО «УААСП» представила Україну на Міжнародній конференції з авторського права і суміжних прав

5 липня 2023 року директорка з правових питань ГО «УААСП» Євгенія Назаренко та директорка по роботі з правовласниками та розподілу авторської винагороди ГО «УААСП» Ольга Снігір в Кишиневі представили Україну на Міжнародній конференції з авторського права і суміжних прав «Колективне управління авторським правом: європейське регулювання, національні правила та цифрове середовище». Подія була організована молдавською ОКУ Asociația Națională «COPYRIGHT» на платформі Міжнародної асоціації з колективного управління правами «Асоціація товариств правовласників країн Східної Європи» – ASIPREEC.

На заході були прийняті рішення щодо шляхів гармонізації та уніфікації національних законодавств, приведення їх у відповідність до європейських норм і стандартів, визначені ІТ-рішення для модернізації та оптимізації роботи ОКУ, а також заходи щодо імплементації Резолюції CISAC від 20 квітня 2023 року про захист на територіях пострадянських держав прав як національних, так і міжнародних правовласників.

«Дуже важливо проводити такі зустрічі, в яких беруть участь країни з подібними проблемами – законодавство, відсутність програм моніторингу використаної музики у закладах харчування, ТРЦ й інших користувачів музичного контенту, відсутність чи недосконалість автоматизації всіх процесів роботи ОКУ, відсутність фінансування на подібні проєкти. Важливо ділитись досвідом, об'єднуватись та рухатись в одному напрямку до цивілізованої системи управління авторськими правами. Також дуже цінно, коли в таких подіях беруть участь організації, які вже багато років мають стабільну систему захисту прав та законодавчо захищені, досконалі системи моніторингу. Важливо переймати позитивний досвід колег і прямувати до цивілізованого та прогресивного управління правами організаціям колективного управління», – прокоментувала участь у події Ольга Снігір.

В конференції також взяли участь представники Швеції, Польщі, Румунії, Чехії, Ірландії, Казахстану, Узбекистану, Азербайджану, Вірменії, Грузії та міжнародних організацій у сфері авторського права і суміжних прав, а саме ВОІВ (Всесвітня організація інтелектуальної власності) та CISAC (Міжнародна конференція авторських товариств і композиторів).