ГО «УААСП» ПОЧИНАЄ СПІВПРАЦЮ З ATLAS FESTIVAL ТА PMK EVENT AGENCY

Оголошуємо про початок співпраці з концертною агенцією PMK Event Agency та одним з найбільших фестивалів Східної Європи Atlas. Відтепер ГО «УААСП» надаватиме ліцензію на публічне використання музичних творів на всі події, які організовуватиме PMK Event Agency. 

 

PMK Event Agency понад 16 років займається організацією концертів та турів закордонних й українських артистів. За час свого існування вони провели більш ніж 2500 успішних заходів, в яких взяли участь понад 500 виконавців з України та країн ближнього і дальнього зарубіжжя, серед них: The Prodigy, Kasabian, The Chemical Brothers, LP, The Chainsmokers, Black Eyed Peas, Three Days Grace, Apocalyptica,  Papa Roach, Kadebostany, Steve Vai, Red Snapper та інші. 

 

Співзасновник концертної агенції PMK Event Agency, генеральний директор і засновник Atlas Festival Дмитро Сидоренко прокоментував початок співпраці: «Ми прагнемо змінювати та розвивати українську музичну індустрію, і справедлива виплата роялті має бути однією з головних цілей. Потужний музичний ринок буде існувати тільки тоді, коли всі зможуть працювати відкрито, в межах чинного законодавства. Це можливо здійснити, у тому числі, завдяки ліцензуванню публічного виконання, тобто будь-яких видовищ та публічних виступів, що підлягають до застосування визначеної процедури, відповідно до закону і затверджених тарифів.

 

Ми, як організатори, маємо вибудовувати взаємини не тільки з виконавцем, але й з авторами та іншими учасниками творчого процесу, і це мають бути прозорі відносини, засновані на взаємоповазі та розумінні між усіма учасниками ринку».

Першими заходами, на які ГО «УААСП» надала дозвіл на використання обʼєктів авторського права для PMK Event Agency, символічно, стали концерти гурту «Друга Ріка» в рамках благодійного туру «ІНША РІКА». 

 

Ця співпраця є важливим кроком у наближенні сфери колективного управління в Україні до європейських стандартів. Генеральний директор ГО «УААСП» та лідер гурту «Друга Ріка» Валерій Харчишин коментує необхідність запровадження культури сплати роялті серед локальних промоутерів:

 

«Ліцензування публічного виконання має стати нормою в українському суспільстві. Існує багато авторів, які не є виконавцями і жодного разу не були на сцені, а працюють виключно, як композитори/сонграйтери, і це є їхньою роботою, за яку вони мають отримувати справедливу винагороду. Не всі музиканти, які належать до категорії «ТОП» – автори своїх пісень. Частина з них виконує чужі твори. Раніше ліцензування таких виступів майже не проводилось в Україні. Це теж певна зневага до творчості автора. Так не має бути. Тому ми прагнемо запровадити культуру сплати роялті серед промоутерів, як і за кордоном, де всі публічні виступи, без виключення, ліцензуються, а автори, пісні яких виконуються на концертах або на будь-яких публічних подіях, отримують за це авторську винагороду.

 

Дякуємо PMK Event Agency за вибір європейського підходу в організації заходів! Сподіваємося, наша кооперація стане прикладом для локальних концертних промоутерів. А також для гастролюючих українських артистів та їхнього менеджменту, які зрозуміють важливість обговорення з організатором такого пункту як «ліцензування концерту».

 

Доєднуйтеся до наших сторінок в соціальних мережах: